• برای استفاده از سایت از طریق این لینک عضو سایت شوید و برای دسترسی به فایل های خودروئی و ریمپ از این لینک عضو گروه VIP شوید. درصورت نیاز به راهنمایی بعد از عضویت در سایت از طریق چت آنلاین در واتس اپ با ما در ارتباط باشید

مطلب عمومی خودرو مشخص کردن مقدار مصرف سوخت

salman66

Member
ارسالی ها
50
تعداد لایک ها
9
با سلام و عرض ادب
دوستان شما وقتی میخواهید مشخص کنید یه ماشین مصرف سوختش چقدره چه کاری انجام میدهید که بتونید دقیق تر تشخیص بدهید؟ تشکر از همه دوستان
:confused::confused:

ارسالی ها
196
تعداد لایک ها
17
پاسخ : مشخص کردن مقدار مصرف سوخت

شما باید باک رو اونقدر پر کنید که بنزین رو با چشم ببنید اونوقت یه مسیر رو با سرعت حدودا 100کیلومتر طی کنید ودر پمپ بنزین بعدی مقدار بنزین رو تا اونجا پر کنید تا به مقدار قبل شود
حالا مقدار بنزین خور باک که معلومه مقدارمسافت هم از روی امپر خوانده و فقط مانده محاسبه(ضرب وتقسیم)مسافت ومقدار سوخت

یه راه دیگر هم هست ولی نه دقت راه قبل اگر پارامتر پاشش انژکتور استاندارد باشد می توان گفت مصرف استاندارد است وهمان چیزی که کارخانه گفته می سوزاند

بهنام

Member
ارسالی ها
238
تعداد لایک ها
26

ضمن تایید فرمایشات اقا مهدی باید عرض کنم که باید قبل از اینکار
بادلاستیک،فیلترهوا،فیلتر روغن؛ و موانع ایرودینامیکی و... رو بررسی کنید.:dog:

S.Ahmadi

مدیر بازنشسته
ارسالی ها
183
تعداد لایک ها
13

سلام
بنده برای کشف مصرف واقعی سوخت، از دستگاه تست آلایندگی خروجی اگزوز استفاده میکنم. همانطور که میدانید بارها شده بدلیل ضعف پمپ بنزین و افت فشار، پارامتر پاشش سوخت بالاتر از حد نرمال نمایش داده میشود که در اینحالت با استفاده از این ابزار، ضعف فشار پمپ یا مصرف بالا، ایرادهای سرسیلندر و ... کاملا" واضح مشخص میگردد. این دستگاه بسیار پرکاربرد است و به نظر من یکی از واجب ترین ابزارهایی است که کلینیک تنظیم موتور باید داشته باشد.

62 Javad

مدیر بازنشسته
ارسالی ها
0
تعداد لایک ها
82

من اول با دستگاه و مشاهده زمان پاشش و سپس سرویس شمع،صافی بنزین و هواکش و استپرموتور سوختو تنظیم می کنم و همه مشتری ها راضی هستن. و در اکثر خودروها محاسبه زمان باشش و ضربدره 2 و در نیسان ضربدر3 مقدار سوخت بدست میاد.

A_Rezaei

مدیر تالار ایران خودرو - سایپا- وارداتی
عضو کادر مدیریت
ارسالی ها
1,132
تعداد لایک ها
519

با سلام
من هم با نظر دوستان موافقم ولی زمانی که دستگاههای اندازه گیری و تست در دسترس نباشد بهترین گزینه همان است که دوست عزیزمان [جناب اقای مهدی فرمودند
باک رو پر کنیم تا بنزین رو با چشم ببینیم نیازی نیست که حتما کیلومتر خواصی پیموده شود خودرو را تا پمپ بعدی ببریم و دوباره بنزین بزنیم تا باک پر شود
مقدار بنزینی که بار دوم میزنم را نسبت به مسافتی که طی کردیم را محاسبه و مقدار سوخت مشخص میشود

بابک ورمزیار

کاربر اخراجی
کاربر اخراجی
ارسالی ها
38
تعداد لایک ها
5

سلام
بنده برای کشف مصرف واقعی سوخت، از دستگاه تست آلایندگی خروجی اگزوز استفاده میکنم. همانطور که میدانید بارها شده بدلیل ضعف پمپ بنزین و افت فشار، پارامتر پاشش سوخت بالاتر از حد نرمال نمایش داده میشود که در اینحالت با استفاده از این ابزار، ضعف فشار پمپ یا مصرف بالا، ایرادهای سرسیلندر و ... کاملا" واضح مشخص میگردد. این دستگاه بسیار پرکاربرد است و به نظر من یکی از واجب ترین ابزارهایی است که کلینیک تنظیم موتور باید داشته باشد.
سلام
دوست گرامی امکانش هست یک توضیح کامل در مورد پارامترها وعیب یابی با دستگاه سوخت سنج رو بگید وچگونه میشه باهاش مصرف سوخت رو اندازه گرفت ممنون

S.Ahmadi

مدیر بازنشسته
ارسالی ها
183
تعداد لایک ها
13

سلام
دوست گرامی امکانش هست یک توضیح کامل در مورد پارامترها وعیب یابی با دستگاه سوخت سنج رو بگید وچگونه میشه باهاش مصرف سوخت رو اندازه گرفت ممنون

سلام مهندس ورمزیار عزیز،
بنده که دیدم شما در مغازه، دستگاه تست پنج گاز دارید پس حتما" روش کار رو بهتر از من بلد هستید.

Mehdi Omman

مدیر تالار ایسیو و خودروهای وارداتی
ارسالی ها
232
تعداد لایک ها
19

سلام مهندس ورمزیار عزیز،
بنده که دیدم شما در مغازه، دستگاه تست پنج گاز دارید پس حتما" روش کار رو بهتر از من بلد هستید.

با عرض پوزش دوست عزیز بعضی از تجربیات بخاطر بازگوئی اطلاعات دیگران بدست میاد اگر کسی سوالی میپرسه شاید دنبال یه نکته جدید تو جواب ها باشه پس این پاسخ شما منطقی نیست.

بابک ورمزیار

کاربر اخراجی
کاربر اخراجی
ارسالی ها
38
تعداد لایک ها
5

سلام مهندس ورمزیار عزیز،
سلام
بله بنده پنج گاز داره ولی به صورت حرفه ای باهاش کار نمیکنم ودر مورد عیب هایی که شما در بالا فرمودید با پنج گاز میشه عیب یابی کرد اطلاعی ندارم برای همین سوال کردم
پیش خودم گفتم حداقل یکی پیدا شد که بیشتر از من با پنج گاز کار کرده باشه و ایرادات بیشتری رو باهاش پیدا کرده باشه
در ضمن شما از کجا دیدی که من پنج گاز دارم برام جالب بود
باتشکر

mishan.59

Active Member
کاربر VIP
ارسالی ها
271
تعداد لایک ها
307

سلام
بله بنده پنج گاز داره ولی به صورت حرفه ای باهاش کار نمیکنم ودر مورد عیب هایی که شما در بالا فرمودید با پنج گاز میشه عیب یابی کرد اطلایی ندارم برای همین سوال کردم
پیش خودم گفتم حداقل یکی پیدا شد که بیشتر از من با پنج گاز کار کرده باشه و ایرادات بیشتری رو باهاش پیدا کرده باشه
در ضمن شما از کجا دیدی که من پنج گاز دارم برام جالب بود
باتشکر

سلام:
جناب ورمزیار عزیز اگر لطف می کردید و تجارب خود را در این مورد قرار می دادید بهتر بود .ما و بقیه دوستان از تجارب شما استفاده می کردیم.راستش من این دستگاه را ندارم و روش استفاده را نیز نمی دانم .
اگر بقیه دوستان تجاربی دارند بیان کنند تا بر تجارب ما و بقیه دوستان اضافه شود.
با تشکر از جناب ورمزیار و بقیه دوستان و همکاران عزیز.

ارسالی ها
196
تعداد لایک ها
17

من چند وقتی با دستگاه 4گاز کار کردم این دستگاه کارایی خوبی داره ولی این دستگاه در کنار دستگاه های دیگر والبته تجربه فرد کارایی خودرو نشون میده
مثلا اگه coبالا باشه نشان از مصرف بالاست من دیدم که coبالا بوده وبه واسته ان معاینه به ماشین داده نشده ولی مشکل این ماشین بالا بودن زمان پاشش نبوده بلکه درست نسوختن ترکیب هوا وبنزین بوده وچاره ی ان یک دست شمع بوده
یا اگر خودرویی روغن سوزی داشته باشه باید این دستگاه نشون بده ولی ماشینی که در 5000کیلومتر 2لیتر روغن می سوزونه این دستگاه پارامتر غیر عادی نداره
یا برام زیاد پیش اومده که ماشین تک کار میکرده ولی این دستگاه چیزی نشون نداده وباتست کمپرس فهمیدم سوپاپ مشکل داره
خلاصه این که این دستگاه هم مثل بقیه دستگاه ها خطا داره
دستگاهها همه امدن که کار انسان رو ساده شه ولی بعضی از وقتها اگه سنتی عمل کنیم زودتر به نتیجه می رسیم

بالا