• برای استفاده از سایت از طریق این لینک عضو سایت شوید و برای دسترسی به فایل های خودروئی و ریمپ از این لینک عضو گروه VIP شوید. درصورت نیاز به راهنمایی بعد از عضویت در سایت از طریق چت آنلاین در واتس اپ با ما در ارتباط باشید

مشکل پراید مدل 84

وضعیت
موضوع بسته شده است.
ارسالی ها
30
تعداد لایک ها
2
با سلام و درود
پراید مدل 84 با ای سی یو والئو دوگانه دستی مراجعه کرد و مشکلش این بود که روی بنزین روشن نمی شد کارهای انجام شده به ترتیب زیر می باشد دوستان نظراتشون رومکتوب فرمایند1-شتشوی سوزنها 2-دانلود و برنامه ریزی ای سی یو با دستگاه و به صورت دستی با پروگرامر 3- تعویض فشنگی اب 4-تعویض پمپ بنزین و فشار شکن 5-ماشین هیچ خطایی ندارد ودر پارامترها هم همه چیز نرمال می باشد لازم به توضیح می باشد که با ریختن بنزین در هواکش ماشین روشن می شد و ماشین روی گاز مشکلی ندارد و روشن می شود ولی به محض تغییر سوخت از گاز به بنزین ماشین خاموش می شود

mishan.59

Active Member
کاربر VIP
ارسالی ها
271
تعداد لایک ها
307
پاسخ : مشکل پراید مدل 84

با سلام و درود
پراید مدل 84 با ای سی یو والئو دوگانه دستی مراجعه کرد و مشکلش این بود که روی بنزین روشن نمی شد کارهای انجام شده به ترتیب زیر می باشد دوستان نظراتشون رومکتوب فرمایند1-شتشوی سوزنها 2-دانلود و برنامه ریزی ای سی یو با دستگاه و به صورت دستی با پروگرامر 3- تعویض فشنگی اب 4-تعویض پمپ بنزین و فشار شکن 5-ماشین هیچ خطایی ندارد ودر پارامترها هم همه چیز نرمال می باشد لازم به توضیح می باشد که با ریختن بنزین در هواکش ماشین روشن می شد و ماشین روی گاز مشکلی ندارد و روشن می شود ولی به محض تغییر سوخت از گاز به بنزین ماشین خاموش می شود
سلام:
دوست عزیز همانگونه که توضیح دادید مشکل این خودرو نرسیدن بنزین به محفظه احتراق می باشد که یکی از عوامل این مشکل نداشتن پاشش توسط سوزنهای انژکتور می باشد و مورد بعدی کار نکردن پمپ بنزین که هر کدام برای خود علتی دارد.
مورد اول نداشتن پاشش که پاشش با دستور ایسیو انجام می گیرد و در خودروهای گاز سوز دستی یک شبیه ساز برای انژکتورها قرار داده می شود تا در هنگامی که خودرو بر روی گاز می رود پالس را از سوزنها قطع کند و در موقه بنزین پالس را به سوزنها متصل کند که نام این شبیه ساز امیلاتور می باشد و امیلاتور های پراید بر روی دسته سیم مربوط به سوزنهای پراید به صورت سری بسته می شود و اگر خراب شود این مشکل به وجود می آید و برای امتحان دسته سیم را جدا کرده و به صورت فابریک دسته سیم خودرو را قرار می دهیم تا به حل مشکل و پی بردن به خراب بودن امیلاتور پی ببریم.
مورد بعدی کار نکردن پمپ بنزین می باشد که دو حالت دارد .حالت اول پمپ خراب است که باید تعویض گردد و حالت دوم یک رله در کنار پمپ تعبیه شده که اگر خودرو بر روی گاز برود با دستور راننده برق پمپ بنزین قطع می شود و پمپ الکی روشن نمی ماند و اگر پمپ روشن باشد و بنزین داخل باک نباشد عملیات خنک کاری پمپ که به وسیله بنزین انجام می شود صورت نمی گیرد و پمپ می سوزد .شما رله پمپ را نیز برسی کنید و در صورت خرابی تعویض کنید.
در آخر اگر این موارد نباشد و اگر مشکل برق رسانی در رله دوبل نباشد و دسته سیم مربوطه بدون عیب باشد ایسیو موتور مشکل دارد.ولی شما نگفتید پمپ بنزین پمپاژ می کند یا نه؟و باعث شد من توضیحات بیشتری را ارسال کنم.
موفق باشید.

آخرین ویرایش:

S.Ahmadi

مدیر بازنشسته
ارسالی ها
183
تعداد لایک ها
13

در ادامه توضیحات جناب اکبری عرض کنم که یه پراید دوگانه دستی چندی پیش با همین ایراد برای ما اومد که حدود 400 هزار کیلومتر راه رفته بود که البته 99 درصد کارکردش بر روی گاز بوده و متوجه شدیم که راننده تا بحال صافی بنزین برای این ماشین مفلوک عوض نکرده و خبری هم از وجود چنین قطعه ای نداشت! و با تعویض صافی، ماشین روی بنزین روشن شد.

ارسالی ها
30
تعداد لایک ها
2

با سلام و درود ضمن تشكر صميمانه بايد عرض كنم فشار بنزين خوب است و بنزين تا ريل سوخت مي ايد فقط از لوله برگشتي بنزين. بنزين خارج نمي شود با جداسازي دسته سيم امولاتور هم ماشين روي بنزين نرفت باخارج كردن ريل سوخت از سرسيلندر و گذاشتن كاغذ زير سوزنها متوجه شدم سوزنها پاشش دارند منتظر نظر اساتيد مي باشم

ghasem67

Member
ارسالی ها
103
تعداد لایک ها
7

با سلام اگر از خروجی ریل سوخت بنزین نیاد. فقط پمپ بنزین ایراد دارد و اگر شما پمپ را عوض کردید از جنس مرغوب استفاده کنید .

بهنام

Member
ارسالی ها
238
تعداد لایک ها
26

درود بر شما.
اگه پمپ بنزین سالم باشه وبنزین هم از لوله برگشت خارج نشه یعنی ریگلاتور
خراب شده است. از اونجایی که اگر فشار بنزین هم بیش از اندازه باشد مانع پاشش
درست انژکتور ها میشود پیشنهاد میکنم اول مشکل ریل سوخت رو حل کنید.:loyal:
مواردی هم بوده که کاغذهای داخل صافی بنزین ازاد شدن وسوزنها و رگلاتور رو مسدود کردن.:distant:

Hossein Oghbaei

مدیریت کل
عضو کادر مدیریت
مدیریت کل سایت
ارسالی ها
2,018
تعداد لایک ها
1,390
وب سایت
www.iranianecu.com

با درود
من یه مورد داشتم که ایراد از کیفیت بنزین بود . خودرو آنقدر با گاز کار کرده بود که دیگه بنزین اکتانش پریده بود . بهترین روش استفاده از بنزین تازه است . چون تا حالا من دوتا مورد روی پراید و پژو داشتم که با تخلیه بنزین و جایگزین کردن بنزین تازه مشکل برطرف شده است . با سپاس

ارسالی ها
30
تعداد لایک ها
2

با سلام و درود صافی بنزین تازه تعویض شده پمپ بنزین از نوع شرکتی و ضمانت دار می باشد ریگلاتور فشار نیز تعویض شده

62 Javad

مدیر بازنشسته
ارسالی ها
0
تعداد لایک ها
82

امیرجان سلام خسته نباشی زاویه دریچه گاز رو در حالت روشن بودن تست کن مهم نیست رو گاز باشه فقط صفر نشون بده.تست کن و نتیجه رو اعلام کن باسپاس

ارسالی ها
30
تعداد لایک ها
2

ضمن تشكر از اقا جواد گل زاويه صفر مي باشد و با گاز دادن ماشين عمل مي كند

Mehdi Omman

مدیر تالار ایسیو و خودروهای وارداتی
ارسالی ها
232
تعداد لایک ها
19
ارسالی ها
30
تعداد لایک ها
2

با سلام و درود
و تشکر از دوستانی که در این بحث شرکت کردند بنده فشار پمپ بنزین رو در حالت سویچ باز و نه با فشار سنج بنزین و به صورت چشمی تست کردم و اما مشکل خودروی فوق سوراخ بودن شیلنگ بنزین در زیر باک به گونه ای که وقتی ماشین روی بنزین می رفت و چون باید بنزین بیشتری پمپاژ می شد هوا می کشید و ماشین روشن نمی شد و چون برای پمپ بنزین رله بسته بودم هنگام کارکرد روی گاز پمپ غیر فعال می شد برای همین بوی از بنزین و اثرات ان نمی ماند در تعجبم که چگونه موقع بیرون کشیدن ریل سوخت انژکتورها پاشش داشتند خوب تجربه ای دیگر با کمک شما دوستان به تجربیاتم افزوده شد

Hossein Oghbaei

مدیریت کل
عضو کادر مدیریت
مدیریت کل سایت
ارسالی ها
2,018
تعداد لایک ها
1,390
وب سایت
www.iranianecu.com
وضعیت
موضوع بسته شده است.