• برای استفاده از سایت از طریق این لینک عضو سایت شوید و برای دسترسی به فایل های خودروئی و ریمپ از این لینک عضو گروه VIP شوید. درصورت نیاز به راهنمایی بعد از عضویت در سایت از طریق چت آنلاین در واتس اپ با ما در ارتباط باشید

پروژه های الکترونیکی تقشه مدار فرمان برای تستر استپر موتور

S.Ahmadi

مدیر بازنشسته
ارسالی ها
183
تعداد لایک ها
13
سلام
از دوستان و اساتید گرامی، تقاضای راهنمایی و نقشه کامل مدار برای ساختن یک تستر استپر موتور که بتوان مقدار حرکت خطی دلخواه (که حالتهای تست رفت و برگشتی اتوماتیک و دستی) به آن بدهیم را دارم.

بهنام

Member
ارسالی ها
238
تعداد لایک ها
26
پاسخ : تقشه مدار فرمان برای تستر استپر موتور

من چند وقتی هست چنین دستگاهی رو ساختم خیلیم ازش راضیم. اما فقط بصورت دستی میتوان استفاده کرد.
اگه مایل به ساختش هستید لوازم زیر رو تهیه فرمایید.
1.ترانس 9ولت.{آداپتور نخرید}
2.کلید سه وضعیت.
3.دیود نوری بادورنگ متفاوت
4.مقاومت221 اهم{قرمز،قرمز،قهوه ای}
5.جعبه کیت بزرگ که بتونیم ترانسرو توش جابدیم.
6.سوکت استپر موتور.
7.سیم ودوشاخه برای برق 220 ولت

S.Ahmadi

مدیر بازنشسته
ارسالی ها
183
تعداد لایک ها
13

سلام مهندس جان، دست شما درد نکنه.
من دنبال نقشه ای میگردم که حرکت استپر، شبیه به تستر دستگاه مهاد کار کنه. یعنی با استفاده از آیسی درایور استپر و کنترل الکترونیکی.
به هر حال خیلی ممنونم.

بهنام

Member
ارسالی ها
238
تعداد لایک ها
26

این موردهم من قبلا پیگیری کردم با استفاده از درایورهای استپر توی ایسیو.
میتونی دیتاشیتشو دربیاری وبسازیش.
اما بنظرمن به وقتو هزینش نمی ارزه. استپر یه عملگره یه دستگاه معمولی هم برای تستش کافیه.
درضمن ساخت چنین بردهایی احتیاج به دانش بالا ودقت زیاد داره امکان دار درحین کار از
ساختنش منصرف بشی. آخه منم قبلا برای ساختش تلاش کردم.
:beaten:

​سربلند باشید.

S.Ahmadi

مدیر بازنشسته
ارسالی ها
183
تعداد لایک ها
13

این موردهم من قبلا پیگیری کردم با استفاده از درایورهای استپر توی ایسیو.
میتونی دیتاشیتشو دربیاری وبسازیش.
اما بنظرمن به وقتو هزینش نمی ارزه. استپر یه عملگره یه دستگاه معمولی هم برای تستش کافیه.
درضمن ساخت چنین بردهایی احتیاج به دانش بالا ودقت زیاد داره امکان دار درحین کار از
ساختنش منصرف بشی. آخه منم قبلا برای ساختش تلاش کردم.
:beaten:

​سربلند باشید.
با یکی از دوستانم که استاد بنده هستند صحبت کردم و قرار شد با همین نقشه ای که در دیتاشیت l9930 و l9935 موجوده با طراحی و برنامه نویسی میکروی avr (به قول خودش که راحته)، این مدار رو بسازیم که شامل تست اهمی سیم پیچها و حرکت دلخواه محور باشه. انشاا... در اولین فرصت ممکن کارش رو شروع میکنم. هدفم شروع ساختن تستر حرفه ایه. با کمک دوستان و اساتید، استارت ساختن تسترهای دلخواه رو میزنیم و نا امید نمیشیم. خیلی زور داره که 3 میلیون پول تستر ایسیو بدیم و توان پرداختش برای امثال ما فعلا" مقدور نیست.

Farah676

مدیر ارشد سایت
عضو کادر مدیریت
ارسالی ها
189
تعداد لایک ها
82

با عرض سلام

عزیزم شما از هر داریوری که استپ هایی که چهار سیم ، را پشتیبانی میکند ، میتوانید استفاده کنید

بهنام

Member
ارسالی ها
238
تعداد لایک ها
26

با یکی از دوستانم که استاد بنده هستند صحبت کردم و قرار شد با همین نقشه ای که در دیتاشیت l9930 و l9935 موجوده با طراحی و برنامه نویسی میکروی avr (به قول خودش که راحته)، این مدار رو بسازیم که شامل تست اهمی سیم پیچها و حرکت دلخواه محور باشه. انشاا... در اولین فرصت ممکن کارش رو شروع میکنم. هدفم شروع ساختن تستر حرفه ایه. با کمک دوستان و اساتید، استارت ساختن تسترهای دلخواه رو میزنیم و نا امید نمیشیم. خیلی زور داره که 3 میلیون پول تستر ایسیو بدیم و توان پرداختش برای امثال ما فعلا" مقدور نیست.
برای شما آرزوی موفقیت دارم.از دانش دوستانی چون مهندس اصفهانی و... هم بهره بگیرید.:hopelessness:

hojrsouri

New Member
ارسالی ها
1
تعداد لایک ها
0
با سپاس. از صدای استاد هم لذت بردیم
سر آن ندارد امشب که برآید آفتابی
چه خیال ها گذر کرد و گذر نکرد خوابی

بالا