• برای استفاده از سایت از طریق این لینک عضو سایت شوید و برای دسترسی به فایل های خودروئی و ریمپ از این لینک عضو گروه VIP شوید. درصورت نیاز به راهنمایی بعد از عضویت در سایت از طریق چت آنلاین در واتس اپ با ما در ارتباط باشید

پرسش و پاسخ یک تجربه تلخ از دستگاه دیاگ

Hossein Oghbaei

مدیریت کل
عضو کادر مدیریت
مدیریت کل سایت
ارسالی ها
2,018
تعداد لایک ها
1,390
وب سایت
www.iranianecu.com
درود
دوستان حواستون باشه که عین من 200 هزار تومان ضرر نکنید !!!
دو روز پیش خودرو روآ سال به تعمیرگاه مراجعه کرد و تقاضای عیب یابی با دیاگ کرد . من سوکت عیب یاب را به خودرو وصل کردم و متوجه شدم به دستگاه وصل نمیشه بنده در برسی کابلها متوجه داغ شدن بیش از حد دستگاه شدم . بعدا به شرکت سازنده مراجعه کردم گفتند دستگاه دیاگتان کاملا سوخته هست و باید 200 هزار تومان هزینه بدم !
حالا به نظر دوستان این عیب از چی میتونه باشه؟ آیا شما همچین تجربه ای دارید ؟

Farah676

مدیر ارشد سایت
عضو کادر مدیریت
ارسالی ها
189
تعداد لایک ها
82
پاسخ : یک تجربه تلخ از دستگاه دیاگ

درود
دوستان حواستون باشه که عین من 200 هزار تومان ضرر نکنید !!!
دو روز پیش خودرو روآ سال به تعمیرگاه مراجعه کرد و تقاضای عیب یابی با دیاگ کرد . من سوکت عیب یاب را به خودرو وصل کردم و متوجه شدم به دستگاه وصل نمیشه بنده در برسی کابلها متوجه داغ شدن بیش از حد دستگاه شدم . بعدا به شرکت سازنده مراجعه کردم گفتند دستگاه دیاگتان کاملا سوخته هست و باید 200 هزار تومان هزینه بدم !
حالا به نظر دوستان این عیب از چی میتونه باشه؟ آیا شما همچین تجربه ای دارید ؟
با عرض سلام
حسین جان اگر اتومبیل از نظر شارژ زیاد مشکلی نداشته باشد ، احتمالا آی سی رابط دیاگ خراب شده بود و اگر باز میکردید و دقت میکردید که کدام قطعه داغ شده ، بهتر میتوانستم کمک تان کنم
نکته مهم اگر آی سی اصلی دیاگ داغ میشد ، از دست کسی بغیر سازنده ، کمک نمی توان گرفت!

62 Javad

مدیر بازنشسته
ارسالی ها
0
تعداد لایک ها
81

آقای عقبائی سه سال پیش یه پراید جهت تنظیم موتور به گارگاه ما مراجعه نمود که پس از وصل کردن دستگاه،دستگاه با ایسیو کانکت نمیشد که متوجه جدا شدن کابل عیب یاب از کیس کامپیوتر شدم وپس از وصل نمودن متوجه بوقی از داخل کیس شدم و سریع کابل را درآوردم و بعد از آن ابتدا کابل را به دستگاه و بعد به خودرو وصل کردم خیلی جالب بود که در هنگام خواندن خطاها همان بوق بگوش میرسید و خطاها بصورت نوشته های غیر قابل خواندن بودند که با خدمات دستگاه تماس گرفتم وگفتن که همیشه ابتدا کابل به کامپیوتر و بعد به خودرو وصل شود.حتی در صورت برعکس وصل نمودن کابلها تجربه هنگ نمودن دستگاه را داشته ام .موفق باشید

Hossein Oghbaei

مدیریت کل
عضو کادر مدیریت
مدیریت کل سایت
ارسالی ها
2,018
تعداد لایک ها
1,390
وب سایت
www.iranianecu.com

با عرض سلام
حسین جان اگر اتومبیل از نظر شارژ زیاد مشکلی نداشته باشد ، احتمالا آی سی رابط دیاگ خراب شده بود و اگر باز میکردید و دقت میکردید که کدام قطعه داغ شده ، بهتر میتوانستم کمک تان کنم
نکته مهم اگر آی سی اصلی دیاگ داغ میشد ، از دست کسی بغیر سازنده ، کمک نمی توان گرفت!
استاد عزیز متاسفانه کلا هر چی آی سی داشت سوخته بود . در ضمن من دستگاه را در حالت سویچ باز وصل کردم . نمیدونم مشکل از چی بود . البته یاد آور میشم ماشین روآی سال دوگانه بود قبلا هم به گفته صاحب خودرو دزد 2 بار خواسته ماشینو ببره نتونسته روشنش کنه من حدسم بر اینه که سیم کشی این خودرو دستکاری شده و جای سیم های ارتباطی ایمو بلازر به سوکت obd ii برق 12 ولت و یا اتصالی دادند . البته این حدس من هست . نظرات شما هم بدونیم خوبه . با سپاس

Majidi

مجیدی
ارسالی ها
104
تعداد لایک ها
10

استاد عزیز متاسفانه کلا هر چی آی سی داشت سوخته بود . در ضمن من دستگاه را در حالت سویچ باز وصل کردم . نمیدونم مشکل از چی بود . البته یاد آور میشم ماشین روآی سال دوگانه بود قبلا هم به گفته صاحب خودرو دزد 2 بار خواسته ماشینو ببره نتونسته روشنش کنه من حدسم بر اینه که سیم کشی این خودرو دستکاری شده و جای سیم های ارتباطی ایمو بلازر به سوکت obd ii برق 12 ولت و یا اتصالی دادند . البته این حدس من هست . با نظرات شما هم بدونیم خوبه . با سپاس
درود حسین اقا به احتمال زیاد سیم کشی obd را جابه جا زدن مثلا جایی برق وبدنه obd

farbod

Active Member
ارسالی ها
603
تعداد لایک ها
114

​با سلام یک سال پیش یه 405 بود که فرستادم پیش دوستم تا به دستگاه وصل کرده بود دستگاهش سوخته بود اتصالی در سیم کشی باعث میشه

mishan.59

Active Member
کاربر VIP
ارسالی ها
271
تعداد لایک ها
307

​با سلام یک سال پیش یه 405 بود که فرستادم پیش دوستم تا به دستگاه وصل کرده بود دستگاهش سوخته بود اتصالی در سیم کشی باعث میشه
دوستان سلام:
من برای این مشکل راه حلی دارم:من همیشه قبل از اتصال و کانکت با دیاگ دسته سیم مربوط به عیب یابی را برسی می کنم و اگر مشکوک شدم با لامپ تست برسی می کنم که یک وقت در سیمکشی مخصوصا" جای سیم مثبت جابجا نشده باشد.
شما هم امتحان کنید ؟جالب می باشد.
موفق باشید و به امید روزی عاری از تجربه تلخ.

حميد ذوالعلي

مدیر تالارایسیو - پروگرمر
عضو کادر مدیریت
ارسالی ها
249
تعداد لایک ها
9

سلام خدمت همكاران عزيز.
بنده هم 5 سال پيش دستگاه را به يك پيكان وصل كردم و وارد قسمت پارامترها شدم در حال گاز دادن بودم كه چشمم به ولتاژ 18 ولت باطري افتاد.دستگاه را سريع قطع كردم ولي دير شده بود.
كارت اسكنر دستگاه سوخت.

Farah676

مدیر ارشد سایت
عضو کادر مدیریت
ارسالی ها
189
تعداد لایک ها
82

دوستان سلام:
من برای این مشکل راه حلی دارم:من همیشه قبل از اتصال و کانکت با دیاگ دسته سیم مربوط به عیب یابی را برسی می کنم و اگر مشکوک شدم با لامپ تست برسی می کنم که یک وقت در سیمکشی مخصوصا" جای سیم مثبت جابجا نشده باشد.
شما هم امتحان کنید ؟جالب می باشد.
موفق باشید و به امید روزی عاری از تجربه تلخ.

با عرض سلام

شما کاملا صحیح می فرمائید ، بهتر است همیشه قبل از اتصال دیاگ ، کانکتور تست شود ، اما اصولا ما اینکار را نمیکنیم و سریعا کابل را متصل و شروع به وارد شده به منو های مختلف میشویم

آخرین ویرایش:

sajadnasirpor

Member
عضو کادر مدیریت
ارسالی ها
106
تعداد لایک ها
32

سلام به نظرمن این مشکل از شرکتهای سازنده دیاگ هست که با هم فرق دارن من یه دیاگ داشتم که با اشتباه وصل کردن سیم های ارتباطی بین پیکان اینترفیس دستگاه سوخت ولی الان دیاگ موتور اسکان رو دارم که حتی بعضی وقتها اشتباه وصل میکنم ولی مشکلی پیدا نمیکنه اگر شرکتهای سازنده این اتصالات رو در نظر بگیرند حتی اگر مشکل از سییمکشی هم باشد باز هم مشکلی به دستگاه وارد نمیکند

A_Rezaei

مدیر تالار ایران خودرو - سایپا- وارداتی
عضو کادر مدیریت
ارسالی ها
1,132
تعداد لایک ها
519

سلام و درود خدمت دوستان عزیزم
دو سال پیش هم یک پراید اومد پیش ما و همین که obd رو وصل کردم دود از اینترفیس دستگاه بلند شد و سوخت هر چه هم گشتم ایرادی در سیم کشی پراید ندیدم

mishan.59

Active Member
کاربر VIP
ارسالی ها
271
تعداد لایک ها
307

سلام و درود خدمت دوستان عزیزم
دو سال پیش هم یک پراید اومد پیش ما و همین که obd رو وصل کردم دود از اینترفیس دستگاه بلند شد و سوخت هر چه هم گشتم ایرادی در سیم کشی پراید ندیدم
سلام:
دوستان توجه کنید :بعضی مواقع نه خودرو مشکل دارد و نه کارخانه سازنده ,بلکه مشکل می تواند از نوع جمع کردن سیمهای عیب یاب توسط خود ما باشد .اگر دقت کنید سیمها از داخل یک روپوش عبور می کنند و اگر دقت کنید این سیمها با لایه نازکی پوشیده شده اند و وقتی سیم موقع باز کردن و جمع کردن دچار تابیدگی شود در دراز مدت باعث از بین رفتن رو پوش و اتصال و سوختن دستگاه می شود.این اتفاق برای بنده نیز اتفاق افتاد ولی سیم اتصال شده سیم usb بود که دود ازش بلند شد ولی من سریع سیم usb را جدا کردم و بخیر گذشت .
موفق و پیروز باشید.

بالا