رد اعلامیه
آیا کد شارژ دارید؟ برای استفاده و افزایش موجودی کیف پول، پس از ارتقا به حساب کاربری VIP اینجا کلیک کنید و کد را وارد و ثبت کنید!
مهمان گرامی برای استفاده کامل از سایت باید عضو شوید . برای ثبت نام در سایت اینجا کلیک کنید!

گفتگوی اعضا گزارش یک ویروس مخرب وپاک کردن اطلاعات

شروع موضوع توسط HassanVaham ‏6/10/14 در انجمن اطلاعيه و اخبار انجمنها

لینک کوتاه و مستقیم
  1. HassanVaham

HassanVaham مدیر تالار برق نرم افزارو الکترونیک

لینک کوتاه و مستقیم
    باسلام خدمت اساتید از دیشب انتی ویروس لب تاب من فعال شده وشروع کرده به پاک کردن اطلاعات ازکلیه درایورها وتا الان بیشتر اطلاعات سیستم بنده که خیلی مهم بودند پاک شده امروز ویندوز عوض کردم ویک انتی ویروس اپدیت شده (نود32) نصب کردم ولی تغییری نکرد ودرموفع فعال شدن انتی ویروس ویندوز به کندی عمل میکند والان غیرفعالش کردم تا توانستم وارد سایت بشم
    دوستان اگرتجربه ای دارند بیان کنند

عکسی از نحوه پاک کردن اطلاعات به ترتیب درایور آپ میکنم
    www.IranianEcu.com نوع ویروس تروجان قدیم

فایل های ضمیمه:

آخرین ویرایش: ‏8/10/14
  2. A_Rezaei

A_Rezaei مدیر تالار ایران خودرو - سایپا- وارداتی پرسنل

لینک کوتاه و مستقیم
    پاسخ : گزارش یک ویروس مخرب وپاک کردن اطلاعات

درود
    مهندس من دیشب این فایل را که دانلود کردم انتی ویروس سیستمم فعال شد که ترسیدم و فایل دانلود کرده را حذف کردم

http://iranianecu.com/thread6732.html

آخرین ویرایش: ‏6/10/14
  3. HassanVaham

لینک کوتاه و مستقیم

درود انتی ویروس بعضی وقتها فایل های زیپ شده را به اشتباه ویروس شناسایی میکند

4. amir jafari

amir jafari مدیر بازنشسته

لینک کوتاه و مستقیم

این که یک ویروس قدیمی میباشد یا کامل باید کل سیستم را دوباره پارتیشن بندی کنید یا اینکه از ویندوزهای بدون نصب استفاده کنی که روی سیدی میباشد که ویروسهای ابر هایدن قابل رویت میباشد چون ویندوزتان مشکل دار شده و فایلهای سیستمی ویندوز را خراب کرده باید ویندوزتان را عوض کنید قبل از ان از سیدی بدون نصب ویندوز استفاده کنید و داحل خودش ویروس یاب دارد بعد از ویروس کشی ویندوزتان راعوض کنید

5. HassanVaham

لینک کوتاه و مستقیم

درود دریکی ازخدمات کامپیوتر معتبر فکرکنم به همین روش عمل کردند جواب نداد ویندوز هم عوض کردم بکاپ از اطلاعات ندارم وگرنه پارتیشن بندی میکردم

6. amir jafari

لینک کوتاه و مستقیم

ویروسی نیست که من با ان مشکل داسته باشم من روی لبتابم اصلا انتی ویروس استفاده نمیکنم چون به بعضی از نرم افزارها گیر میدهد کلا من با انتی ویروس موافق نیستم

7. Hadi Alamdaran

Hadi Alamdaran Active Member کاربر VIP

90 روز - اشتراک دانلود
    لینک کوتاه و مستقیم

سلام .سعي كنيد هميشه از فايلهاي مهمتون بكاب بگيريد .من خودم داخل 3 تا كامپيوتر و يك هارد اكسترنال بكاب دارم .در مورد انتي ويروس من با جناب جعفري موافقم و كلا استفاده نميكنم
    الان راهكاري كه ميتونم بهتون پيشنهاد كنم بازيابي اطلاعات پاك شده هست كه اگر هاردتون رو دست ادم كار بلد بدين كل اطلاعات رو برميگردونه البته زمانبر هست .من خودم شخصا مورد شما رو تجربه كردم

8. Hossein Oghbaei

Hossein Oghbaei مدیریت کل پرسنل مدیریت کل سایت

لینک کوتاه و مستقیم

سلام
    من نرم افزار را دانلود کردم بدون هیچ مشکلی اجرا شد . آنتی ویروسم هم نود 32 هست .

9. ali1437

ali1437 New Member

لینک کوتاه و مستقیم

دوستان سلام
    بهترين آنتي ويروس microsoft securirty essentils هست كه رايگان و بدون هيچ مشكلي ميتوانيد از سايت microsoft آنرا دانلود كنيد در ضمن اين آنتي ويروس دائما خودش در حال آپديت شدن هست و من چند سال هست كه از آن استفاده ميكنم
    اميدوارم مفيد واقع بشه

10. ECU2013

ECU2013 کاربر اخراجی کاربر اخراجی

لینک کوتاه و مستقیم

سلام:
    این ویروس را 6 سال پیش باهاش دست و پنجه نرم کردم و تنها راه از بین بردنش استفاده از آنتی ویروس آلمانی شرکت آویرا می باشد.حتما" آپدیت شده باشد..
    به جزء راه اول باید پارتیشنها دلیت شوند و از نو پارتیشن بندی شود.....
    این ویروس از نوع ویروسهای تروجان می باشد ،که از طریق اتورانهای فلش مموری منتقل می شود و در هسته سیستم ولووم پارتیشن به صورت اتوران جای می گیرد و خود را تکثیر می کند....فایلهای شما حذف نشده و به صورت،ابرهایدن در آمده اند....

11. mohammad1372

mohammad1372 Member

لینک کوتاه و مستقیم

باسلام
    دوستان من 3ساله از انتی ویروس بیت دیفیندر استفاده می کنم تا الان هیچ مشکلی نداشتم
    باسپاس

12. HassanVaham

لینک کوتاه و مستقیم

باسلام من باویندوز95به بعد کارکردم وتابه حال ندیدم که ویروس تروجان برکل سیستم حمله کنه فکرکنم این یک ویروس جدیدهست که بنام تروجان وبرای گمراه کردن ساخته شده به غیر ازابرهایدن. اتورانهای نرم افزارها را نیز تخریب کرده

13. ECU2013

لینک کوتاه و مستقیم

درود:
    این تروجان فقط از طریق فلش مموری وارد سیستم شما شده و بر اساس نوشته های شما ،همان تروجانی می باشد که در پستهای قبلی توضیح دادم..
    یادآور می شوم که این تروجان خود را به قالب اتورانهای سیستم عامل در می آورد و اتورانهای اصلی را غیرفعال می کند و حتی پوشه هایی نیز در کنار بقیه فولدرها می سازد و فایلها و اسناد شما را به صورت ابرهایدن یا سو پ ر هایدن در می آورد و اطمینان داشته باش%100 همان تروجان می باشد.....خیلی جان سخت است و از هر طرف حذفش کنید ،از طرف دیگر خودش را ظاهر می کند.....و در هسته مرکزی پارتیشنها و در سیستم ولووم پارتیشن ها ،لانه می کند.....
    شناخت و روش کار یک ویروس ارتباطی به روش کار کردن با یک سیستم عامل ندارد....من خودم اولین سیستم عاملی که باهاش کار کردم از شرکت مکینتاش با ورژن1.1 با نام لیزا بوده که حافظه رامش برای بالا آمدن سیستم عامل نیاز به یک فلاپی دیسک داشت که از فلاپیهای ویندوزی دو برابر بزرگتر بود و موسش هم کلیک راست نداشت و گرافیکش سیاه و سفید بود و طراحی آن برای سال 1983 بود.......با این حال که بر روی بیشتر سیستم عاملها کار کردم از جمله انواع لینوکس و ویندوز و مک......اما دانسته های خود را در این مورد در حدود %1 نمی دانم ،چون واقعا" دنیای یک سیستم عامل خیلی بزرگ است....
    موفق باشید.

14. HassanVaham

لینک کوتاه و مستقیم

درود من خدای نکرده نگفتم اطلاعات من ازشما بیشتره شما استاد بنده هستیدومن ازراهنمایی شما استفاده میکنم منظورمن این بود که درطی این همه سال باکامپیوتر ندیدم که ویروسی به این شدت خرابکاری کنه وهدف بنده ازاین پست فقط راهنمایی اساتید بود باتشکر

15. ECU2013

لینک کوتاه و مستقیم

سلام:
    حسن جان شما خود استاد هستید و به داشتن اساتیدی مثل شما افتخار می کنیم.
    من این مشکل را از طریق نود32 و اوست و بقیه آنتی ویروسهای خیلی تبلیغاتی نتونستم برطرف کنم و در مراحل اولیه که آشنایی کمتری با چنین ویروسی داشتم ،تنها کاری که توانستم انجام دهم ،،،حذف کامل پارتیشن بندی و برنامه ریزی از *صف*ر* بر روی هارد درایو.
    در مرحله دوم که دوباره با این ویروس آشنا بودم ،،به راحتی با آنتی ویروس avira این مشکل را برطرف کردم....
    از لینکهای زیر برای دانلود و اجرای آنتی ویروس استفاده کنید.
    موفق باشید.

آنتی ویروس رایگان آویرا 2014، Avira Free Antivirus 2014 14.0.6.570 Final

Avira AntiVirus Pro + Free 14.0.7.306 Final آنتی ویروس Avira | دانلود رایگان نرم افزار

دانلود آنتی ویروس avira

16. HassanVaham

لینک کوتاه و مستقیم

درود یک ساعت پیش اطلاعات انتقال دادم به هارد دیگری وپارتیشن ها بجر درایوc چون ویندوز تازه عوض کرده بودم حذف کردم ومجددپارتیشن بندی کردم وبعد انتی ویروس نصب کردم با اینکه درایوها خالی بود انتی ویروس بازهم فعال شدوسیستم به کندی عمل میکرد من که گیج شدم چرا در درایو خالی وفرمت شده انتی ویروس فعال شده ودرایورهارا هدف گرفته
    اویرا رادانلود کردم ولی نصب نشد وخطا داد...kaspersky رانصب کردم فعلا بی خیال درایوها شد.. تا اطلاعات را انتقال دهم ببینم چه میشود

آخرین ویرایش: ‏8/10/14
  17. HassanVaham

لینک کوتاه و مستقیم

سلام جناب اکبری انتی ویروس اویرا نصب کردم همانندنود32به فایلها ودرایوها گیر میده شما چطور با اویرا مشکل رابرطرف کردید؟

18. ECU2013

لینک کوتاه و مستقیم

سلام:
    با آنتی ویروس اویرا،،فقط اسکن ویروس را انتخاب کردم و به راحتی ویروس را حذف کرد.
    اگر این اتفاق هم با مشکل روبرو شود،،و با آنتی ویروس به صورت سیستمی نتوانستید ویروس را حذف کنید.،،نتیجه گرفته می شود که ویروس فایلهای سیستمی ویندوز را در فرمان خود گرفته باشد و نتواند ویروس را از بین ببرد....
    در این صورت تنها راه موجود،،،بک آپ گرفتن از فایلهای مهمی که در سیستم خود دارید ،،و،،حذف کامل پارتیشنها،،،یعنی هیچ درایوی در سیستم نباشد و فقط یک فضای کامل و بدون درایور و پارتیشن،،،،،و دوباره از اول پارتیشن بندی کنید و ویندوز از اول نصب شود و هیچ برنامه ای نصب نشود ،به جزء برنامه های راه انداز سخت افزاری سیستم....وقتی درایورهای سخت افزاری سیستم به کلی نصب شدند،،،شروع به نصب آنتی ویروس آویرا کنید،،،در این قسمت فایلهای بکاپ گرفته شده را به سیستم اصلی کپی کنید،،در این موقه اگر ویروس بخواهد وارد شود،،آنتی ویروس آویرا اجازه ورود ویروس را نمی دهد و ویروس را قرنطینه یا حذف می کند و با خیال راحت می توانید استفاده کنید...این آنتی ویروس حتی در برابر فایلهای کرک و شبه کرک هم مقاومت می کند و سئوال می پرسد که آیا این فایل حذف شود یا خیر ،،،که می توانید آجازه حذف فایلهای کرک را خود صادر کنید.......................................
    اگر هم نخواهید که این کار را انجام دهید،،،
    از آنتی ویروس بوتیبل شده کاسپارسکی که ساخت کشور روسیه می باشد می توانید به صورت بوتیبل بر روی سی دی یا دی وی دی ،،،استفاده کنید و به صورت بوت شده به صورت لینوکسی وارد شوید و شروع به اسکن و ویروسیابی و از بین بردن ویروسها کنید،،،که به صورت بوتیبل می توانید به راحتی کلیه پارتیشنها را از حمله ویروسها دفع کنید....
    من خودم اصلا" هیچ آنتی ویروسی استفاده نمی کنم و به راحتی ورود یک ویروس را شناسایی و با روشهایی که خود ابداع کرده ام ویروسها را از بین می برم و در یکی از این پستها ،حاج امیر جعفری به گوشه ای از این روشها اشاره کرده بود.
    موفق باشید.

19. amir jafari

لینک کوتاه و مستقیم