• برای استفاده از سایت از طریق این لینک عضو سایت شوید و برای دسترسی به فایل های خودروئی و ریمپ از این لینک عضو گروه VIP شوید. درصورت نیاز به راهنمایی بعد از عضویت در سایت از طریق چت آنلاین در واتس اپ با ما در ارتباط باشید

اطلاعیه فنی و فایل های آموزشی : خودروهای ژاپنی راهنمایی در مورد دود کردن ،لرزش موتور و مصرف بالای نیسان پیکاب

وضعیت
موضوع بسته شده است.
ارسالی ها
8
تعداد لایک ها
1
با سلام. یه پیکاب اداری آوردن بقولا که دو ساله خوابیده و مکانیک چند روز پیش تعمیر کامل کرده والانم آوردتشپیش بنده برا موردی که عرض کردم. دود کردن لرزش زیاد و مصرف بالا. کارهای انجام شده که انجام دادم تعویض شمع و وایر. سرویس سوزنها وتست نشتی و اورینگا که مشکلی نداشتن. چک کردن فشار پمپ بنزین تقریبا تو وضعیت آیدل 2/7 بار. چک کردن فشار شکن.سنسور دمای آبم پارامترشو چک کردم مشکلی نداشته . دیگه چیزی بذهنم نرسید زمان پاششم نرماله وهمینطور مف سنسور یا اندازه گیر جرم هوا هم نرماله ! عجیبه! اگه دوستان لطف کنن راهنمایی کنن ممنون میشم

ali1437

New Member
ارسالی ها
25
تعداد لایک ها
3
پاسخ : راهنمایی در مورد دود کردن ،لرزش موتور و مصرف بالای نیسان پیکاب

سلام دوست عزیز

1- انژکتورها
2-با توجه به اینکه این خودرو مدت زیادی خوابیده و دولتی هم هست بنزین داخل باک را کاملا چک کنیذ از نظر تمیزی و نداشتن آب
3- دلکو ماشین هم با چراغ دلکو تنظیم کنید با توجه به اینکه تازه تعمیر هست احتمال اینکه تنظیم دلکو بهم ریخنه باشه وجود داره
4- تایم
را تست کنید

mishan.59

Active Member
کاربر VIP
ارسالی ها
271
تعداد لایک ها
307

سلام:
خودروهایی مانند پیکاپ و رونیز، که از یک موتور بهرمند هستند،،، اکثرا"در چنین موردی مپ سنسور دچار مشکل شده...هواکش دریچه گاز سوراخی دارد که پلاتین مپ در آن قرار گرفته،، که در صورت کثیف شدن یا فرو کردن پیچ گوشتی در این قسمت،، باعث خرابی در این مجموعه و دود کردن خودرو می شود،،،
حضور ذهن ندارم، که این خودرو مجموعه کنیستر دارد یا نه؟
در اینصورت می تواند از شیر برقی کنیستر هم باشد.
موفق باشید.

A_Rezaei

مدیر تالار ایران خودرو - سایپا- وارداتی
عضو کادر مدیریت
ارسالی ها
1,132
تعداد لایک ها
519

درود
دوستان را ه حل ها را فرمودند بیشتر شک من هم روی سنسور مس ( که روی لوله هوای ورودی هواکش) قرار دارد است

ali1437

New Member
ارسالی ها
25
تعداد لایک ها
3

سلام
لطفا نتيجه را اعلام فرماييد
ممنون

62 Javad

مدیر بازنشسته
ارسالی ها
0
تعداد لایک ها
82

من موردی داشتم که با سرویس هوزینگ دریچه گاز مشکلش حل شد البته همانطور که دوستان گفتن از سنسور مپ نیز خیلی اتفاق میوفته.

AMIN.AFROOGH

New Member
ارسالی ها
28
تعداد لایک ها
2

سلام سنسور بغل هوزینگ چک کن چون چندین کار انجام میده سنسور دریچه گاز تنها نیست

مقدسی

Member
ارسالی ها
65
تعداد لایک ها
3
وب سایت
www.fonuon.com

با دورد
دوست عزیز شما به گفته دوستان سنسور موجود روی کانال ورودی هوای منیفولد رو چک کن برق و منفی ورودی سنسورو چک کن ببین درسته یانه .

سنسور دقیقا یادم نیست چند پرت (سیم) تو کانکتورش داره چون خیلی وقت پیش چند بار نگاه کردم ولی به اون قسمت دقت نکردم اگر کانکتورش چهار فیشه باشه مپ سنسور هست اگر پنج فیشه باشه maf هست این نوع سنسور علاوه بر دبی هوای ورودی به منیفولد دمای هوای ورودی به موتور رو هم به ای سی ام گزارش میده جهت تنظیم مخلوط سوخت و هوا .

فیلتر هوارا حتما تعویض نمایید

اگر مسیر هواکش تا منیفول یعنی کانال رابط ترکیده یا شکسته حتما با موم ترمیم نمایید .
اگر خودرو گازسوز شده میکسر گاز رو حذف نموده و هواکش رو بدون روزنه کامل چفت نمایید .
اگر سنسور قطعی برق یا سیگنال داشته باشه یا هوای اضافی وارد موتور بشه موتور دوچار سه کار کردن می شه و شدید دود می کنه .
اتفاقا دو روزه روی موسو شش سیلندر کار میکنم همین عیبو داشت ایراد فقط از هواکش بود همین اتفاقا یه کوئلشم سوخته برای تست کوئل پیدا نشد از دو دهنه یک پرت از یک کوئل نیم سوز ساژم برای برق دو سیلندر استفاده کردم بسیار عالی کار کرد و عالی هم گاز خورد فردا میگم بچه ها شاید از تبریز پیدا کنن بفرستن نبود هم باید از تهران بگیم بفرستن .
جالبش اینجاست که برنامه موسو ندارم فقط قطعات رو تست اهمی ولتاژی میکنم و اقدام به رفع عیوب میکنم ، خودرو رو رفتم شهرستان سه چهار ماه بود نتونسته بودن روشنش کنن چهار سیلندرسشو راه اندازی کردم اوردم ولی دود میکرد در سطح ماشین گازوئیلی رینگ شکسته که با ترمیم مسیر هوای ورودی منیفولد و تامین برق سنسور مف موجود روی آن خودرو یه نفس راحت کشید .

حسن روشن زاده

مدیر بازنشسته
ارسالی ها
209
تعداد لایک ها
30

در پایین منیفولد هوا(زیر دریچه گاز) شیلنگی هست که اگه وصل نباشه باعث هوا کشیدن ومصرف زیاد خودرو میشه

ارسالی ها
8
تعداد لایک ها
1

باسلام خدمت تک تک دوستان: ممنون از لطف همه دوستان که پیگیر بودن ونظرات قابل قبولشان. عرض کنم خدمتتون که نظرات همه دوستان را دوباره امتحان کردم تعویض سنسور دبی جرم هوا با مجرای کامل هوزینگ،مجموعه کامل دلکو همراه با موقعیت سنسور میل سوپاپ (در این خودرو کار سنسور دور موتور را برای پاشش انجام میدهد) وهمینطور باک وبنزین را خالی کردم دو باره ریختم ولی بی فایده بود.

با اینکه هیچ خطایی هم ثبت نشده بود ...خلاصه سرتون رو درد نیارم شک کردم به پاشش ماشین تا اینکه بعد دو روز اومدم سوزنها رو دراوردم موقع استارت زدن پاشش داشتن که یهو متوجه پاشش هم زمان سوزنها شدم . سیم کشی سوزنها رو چک کردم تا سر ایسیو که مشکلی از لحاظ اتصالی نداشتن .شک کردم به ایسیو بازش کردم از نظر سخت افزاریم تستش کردم سالم بود به نرم افزارش شک داشتم که دیدم آیسی که قابل برنامه ریزی داشته باشه نداشت 8 پایه داشت ولی ایپرام نبود فلشش با میکرو هم یکی بود (مدل ایسیو هیتاچی ایس تری)که بیخیال تعمیرش شدم.رفتم پیش دوستان یه ایسیو آوردم گذاشتم روش استارت زدم دیدم همونطوره پاشش زیاد و همزمان باهم! مخم دیگه کارنمیکرد همینطور اومدم با فندک زیر فشنگی آب گرفتم دماشوبه بالای صد درجه استارت زدم دی م پاشش کمتر شده و دوبل باهم شده.سوزنا روبستم هرچه استارت زدم روشن نشد .با هل روشنش کردیم دیدم لرزشش درست شده ولی دود کردنو داشت گذاشتم ماشینو یه ساعتی کار کنه که دوده از مانیفولد دودش بره ولی بازم مشکل داشت!رفتم ایسیو دوستمو بهش دادم فشنگئ آبشو اوردم گذاشتم روش باتک استارت روشن شد و لرزش و سوخت و دود کردن بکلی درست شد. حالا اینو خدمت دوستان عرض کنم که تجربه جالبی بود چون بنده اولین کاری که کردم پارامتر دمای آبو چه در زمان سردی چه گرمی کاملا نرمال بود! واین نکته روهم عرض کنم که بنده توی موتور روشنی هر سنسوری از ماشینو که میکشیدم به هیچ عنوان چراغ چک روشن نمیشد ! بجز همین سنسور دمای آب که الان متوجه چراغ چک شدم!! دوستان قلب دوم نیسان پیکابب بعد از دلکو همین فشنگیه دمای آبشه . باتشکر از نظراتتون موفق باشین

mishan.59

Active Member
کاربر VIP
ارسالی ها
271
تعداد لایک ها
307

با سپاس از شرکت کنندگان عزیز و تجربه مفید جناب شهابی فر،،موضوع بسته شد.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا